بازهمم>انسان

مجادله ماهی ها !

بازهمم>انسان

مجادله ماهی ها !

تکه کوجکی از اینه هستی ام > من>تو >او > را منعکس میکنم > نشکنیدش .

Jealousy /حَسَد

سه شنبه, ۲۸ آبان ۱۳۹۲، ۰۵:۰۷ ب.ظ


در پاسخ به مشاهده گری که مرا دعوت به سکوت می نمود، چراکه: هرکه را اسرار حق آموختند .....لبانش دوختند، گفتم: معرفت را هم زمینی کرده ایم !!؟؟                                  حالا : میگویم ، اسرار حق ، اسرار حق است ، وبه چه کسی آموزش داده میشود ؟؟ آن هم در دستان توانای حضرت حق است !! و وضوح دعوت کتاب کریم ، انسان را> به مشاهده نشانه های خالق هستی ، ازجمله خویشتن خویش ، دعوت به کسب شناخت ( معرفت ) از درون و بیرون (خود) است ، تا از همه انگیزه هائی که موجب آزار انسان در زندگی می شود ، رهائی یابد، و تنها وتنها چشم امید به محصول تلاش سالم (خود)، برای کسب روزی ،ببندد و مسئولیت عواقب انتخاب های خود را بپذیرد و در میان آشنایان به دنبال یافتن شریک جرم ( در صورت بدشدن نتیجه )و یا منهم کردن دیگران وجامعه و روزگار، نگردد !! / البته یاری های پنهان و پیدای آن بخشنده مهربان برای مشاهده گران .....قابل درک است و دریافت میکنند و خواهندکرد .                                                ازموارد آزار دهنده انسان حَسَد است که در فرهنگ توده مردم کاملا شناخته شده است که از گذشته دور میگویند :حسود حسود، نیاسود! یعنی : حسود : روی آرامش را نخواهد دید ! / چرا؟ و ماهیت این آزاردهنده چیست ؟ و ارگانیزم شکل گیری آن چگونه است!؟                                                 درک فوری و هم اکنونی این مطلب که:هیچ انساتی تکرار  نخواهد شد، واو بی همتاست !! مارا از چنبره اسارت و آزار پدیده هائی مثل حَسَد، آزاد خواهد کرد .                 نشانه های روشن خلقت ، در این مورد اثر انگشت ، به مثابه کُد ورمز اختصاصی شناسائی ما در دایره خلقت گویای بی همتائی  و تَک بودن هرانسان است ، ودیگر جائی برای مقایسه خود با دیگران ، نمیماند .              بعلاوه: فد و قواره تو ، شغلی که به آن مشغولی ، درآمد حلالی که محصول تلاش معاش توست ، باید مورد پذیرش فرارگیرد و گرنه هزاربار تعویض شغل و عمل جراهی بر موی سر و زیباسازی صورت هیچ کمکی به اعتماد بنفس لرزان تو نخواهد کرد .              جراحی های مناسب در حوادث و مشکلات مادرزادی ، جدا ازاین مفوله اند.                                   از بخت بد ، فرهنگ فرزند سالاری  در زندگی امروزی ها ، اکثرا بر مبنای جبران کاستیهای ذهنی والدین، درگذشته زندگی آنان میچرخد ، مثلا اگر درس نخوانده ، یا ورزشکار نبوده و... همه را در قالب دادن شخصیت ، روی فرزندانشان پیاده میکنند و بنیاد به شوق آوردن بجه ها بر مقایسه همیشگی آنان با دیکران نهاده شده که این مقایسه کردن ، به اشکال گوناگون موجب نا آرامی و تنش همیشگی وعدم رضایت از واقعیت آنچه که هست !!میشود وزندگی پریشان و بی ثباتی، دست آورد چیزست که : پیشرفت اش مینامیم : به اطرافتان با نگاه بیطرفانه نگاه کنید : تا بدانید من چه میگویم !!!!!!!                  خواهرش با پیش فروش ده سال عمرآتی اش خودروئی شیک خریده : او هم خودر دارد ، مناسب درآمد وتوان مالی اوست اما :آتش پنهان حَسَد، با چهره ای فریبکارانه مثل : اعتراض به بی عدالتی روزگار ، بستر آرامش اش را خاکستر می کند ؛ والدین سالخورده هم برای سلامت و خوش رکابی آن ابو طیاره مد روز نذری میدهند و این هم میشود حربه اتهام والدین بر هم سان ندیدن فرزندان !!!                 و این تکرار دور باطل ، شده است زندگی تاسف بار ما انسان های بی معرفت در شناخت واقعیت ها وعدم درک و پذیرش :واقعیت آنچه هستیم !!!                               

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۲/۰۸/۲۸
عابدین گودرزدشتی

معرفت

نظرات  (۱)

۰۱ آذر ۹۲ ، ۱۷:۲۷ مولود تارفى
سلام به همه بینندگان این سایت خدایى و روشن بخش / حسادت مساوى است با یک بیمارى مهلک و کشنده ى روحى که شخص را از درون خویش به مرور نابود میکند چه زیبا گفت تنها با یاد خداست دلها آرام میگیرد / سپاس
پاسخ:
تلاش میکنم که با شرکت مشاهده کنندگان به این ادراک دست یابیم که: عرفان دوران ما شناخت خویشتن  است و  شامل ریشه یابی آنچه انسان را آزار میدهد : ساخته و پرداخته ذهن و درون ماست/ وما نا آگانه آن را واقعی میپنداریم ، میشود ، در ادامه شناخت خود ،خدارا نیز شفاف تر خواهیم شناخت / کنفوسیوس و امام علی (ع) به فاصله 6000 سال یک چیز را  خطاب به انسان میگویند :درد از توست و نمیدانی ، درمان در توست و نمیدانی / شادباشید.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی